Lubańskie FAKTY

Tylko u nas! Najświeższe wiadomości z Gminy Lubanie!


#181 2012-07-11 00:03:43

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@ to jo:) na plebanii "spiewali ze ida na jednego"...możliwe ja jak przejeżdżałem przez centrum Lubania to słyszałem :

http://www.youtube.com/watch?v=MyLGd2rwh4s

@ekonomista18931:)

http://www.youtube.com/watch?v=cbD2cbZAPhY

wsjo budit charaszo...goownoo prawda!

;(

Offline

#182 2012-07-30 22:42:27

pietrek

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@słowianinie-lubanioku  - aleś się zamądrował...., aż nikt  więcej już  na to nie  odpisał.
Z tym  , że  po rosyjsku  mówi się  budiet, a nie budit....   

#183 2012-08-01 00:12:24

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

pietrek:) „aleś się zamądrował...., aż nikt  więcej już  na to nie  odpisał”.

Odpisał, odpisał…pietrek:)
„Z tym  , że  po rosyjsku  mówi się  budiet, a nie budit....”
@pietrek nie jestem erudytą w zakresie cyrylicy, czy też jej uproszczonej formy /grażdance/. To nie jest mój rodzimy język:) W czasach ZSRR ów język /cyrylica-grażdanka/ był nauczany obowiązkowo w krajach Układu Warszawskiego. Współcześnie po przystąpieniu do „Układu Zachodniego”, czyli UE dominuje język angielski czy też niemiecki.. Zamienili wschodnie„walonki” na zachodnie „gumowce”. Dlatego też mogłem pominąć „e” /budiet- budit/  bo moim ojczystym językiem jest język polski i tego się trzymam:) Czepiłeś się jednej literki „e" a skąd się wziął u Ciebie 8-literowy zwrot „zamądrował”? W Słowniku języka polskiego jak i w polskim słowniku slangu brak zwrotu „zmądrował” /heh!!!/

krok pierwszy dla @p…

http://www.youtube.com/watch?v=OBU5AG2WoQc

krok drugi dla @p… następny poziom /levels/ heh!!!:

http://www.youtube.com/watch?v=_ovdm2yX4MA

serdecznie pozdawiam

Offline

#184 2012-08-08 10:40:24

barszcz

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

Na terenie Gminy Lubanie w zastraszającym tempie rozrasta się BARDZO TOKSYCZNY BARSZCZ SOSNOWSKIEGO. Nie widać jakiejś szczególnej reakcji ze strony naszych włodarzy, pomimo artykułów w Gazecie Kujawskiej. Przydałaby się chyba jakaś interwencja w tym kierunku.
Można zadać pytania:
Kto ma z tym problemem walczyć?
Czy radni nie widzą tego problemu?
Po raz kolejny jest to kolejny dowód na to, że radni widzą tylko to co chcą zauważyć.
O roślinie można poczytać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Barszcz_Sosnowskiego

#185 2012-08-09 00:21:09

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@barszcz 
To dzisiejsze głośne haloooo /propaganda/ wokół inwazji ze wschodu na zachód barszczu Sosnowskiego zwanego „zemstą Stalina” /czyli Inwazji na POLSKĘ Bloku Wschodniego/  przypomina mi wcześniejsze propagandowe działania władz PRL będącego pod dominacją ZSRR przeciw inwazji stonki ziemniaczanej:) /tzw. Inwazji na POLSKĘ Bloku Zachodniego/

„Pierwsze chrząszcze zaobserwowano w Polsce w latach 40. XX wieku, wędrujące z zachodu na wschód…Według komunikatu Ministerstwa Rolnictwa i Reform Rolnych zamieszczonego 1 czerwca 1950 roku w Trybunie Ludu chrząszcz ten miał zostać zrzucony w masowych ilościach przez amerykańskie samoloty do Bałtyku, skąd wypełzł na wybrzeże i rozplenił się po całym kraju, rozpoczynając wymierzone w socjalistyczną Polskę dywersyjno-sabotażowe działania, polegające na zachłannej konsumpcji upraw ziemniaczanych”
Stonkę uważano za „pasiastego dywersanta”, który odpowiada za niedobory żywności w Polsce” Stonka to wg władz PRL „żuk kolorado - niesłychana zbrodnia imperialistów amerykańskich”

Chcesz w zwalczanie barszczu Sosnowskiego zaangażować… radnych??? Życzę powodzenia. :)Aparat PRL dysponował „mocniejszymi” środkami. Do walki ze stonką zaangażowano… samo UB:)
POLSKA ma takie położenie geograficzne gdzie „ścierają się dwie płyty tektoniczne” płyty Zachodu i Wschodu /walonki i gumowce/, dlatego też polityczni i służące im media próbują nas „bezmózgowe masy” propagandowo wykorzystać jako mobilizację jednego bloku przeciw drugiemu /jak nie stonka to barszcz:)/. Wielka szkoda że współczesne media… Kujawskie, Pomorskie, Wyborcze czy media o. Rydzyka nie informują Polaków : „Czy wiesz Polaku co jesz?”, „Czy wiesz co kupujesz w sklepie /za ciężko zarobione pieniądze/’, „Ile jest szynki w szynce ile chleba w chlebie”…
Live My Life czyli…ja Żyję Swoim Życiem / nie ulegam propagandzie !

http://www.youtube.com/watch?v=dnH977xK … D3F50DBD8A

pozdrawiam serdecznie:)

Offline

#186 2012-08-09 10:54:23

barszcz

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@słowianinie-lubanioku jak zareagujesz jak ktoś z Twoich najbliższych przez zupełną nieświadomość zostanie potraktowany przez tę roślinę, też podasz mu link z przebojem na youtube?
A co do radnych to chyba wystarczy jak przypilnują, żeby na bieżąco były porządkowane rowy.
W ogóle to @słowianinie-lubanioku bardzo ciekawy twój wpis.

#187 2012-08-10 00:52:11

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@barszcz – gdy ktoś z moich bliższych czy też dalszych znajomych zostanie potraktowany przez tą roślinę to postawię go pod prysznic, dam mydełko, a w trakcie kąpieli puszczę wiązankę przebojów z youtube

http://www.youtube.com/watch?v=Sm5ZqQmF … playnext=2

Następnie zalecę osłanianie /przez 2-3 dni/ podrażnionych części ciała przed słońcem.

Nie mam Ci za złe uświadamiania mieszkańców o właściwościach barszczu Sosnowskiego. Temat tej rośliny był podejmowany przez media parę lat temu, w tym roku nastąpiła wznowa.
Ja się zastanawiam, kto zarabia na tej medialnej nagonce na „biedną” roślinę? Pewnikiem wyprodukowali jakiś herbicyd „skutecznie” zwalczający barszcz „S” i ludziska będą bulić kasę na zakup owego specyfiku panicznie przerażeni tytułami gazet: „Palący problem!”, „Inwazja toksycznej rośliny” i będą pryskać wszelakie barszcze: barszcze „S” jak i barszcze zwyczajne czy też barszcze „M” . Tak na wszelki wypadek.
Nie dajmy się ogłupiać:) Zwyczajnie, Ktoś chce zarobić „trochę grosza” na sianiu paniki.
Barszcz Sosnowskiego był kiedyś uznawany za atrakcyjną roślinę pastewną, lecz z powodu „trudnej” obróbki zaprzestano wykorzystania pastewnego /są jednak rejony na świecie gdzie nadal jest uprawiany/. Jest rośliną miododajną, dlatego też nie „wylewajmy dziecka z kąpielą”

PLOTKA TO POTĘGA :
„Oni mają rację! To zabójcza roślina! Znajomy kolegi dziadka doznał tak straszliwego poparzenia jednym tylko liściem, że musieli mu przeszczepić z tyłka 100 cm2 tak bowiem była zniszczona skóra dłoni. Najgorzej miał niewidomy facet, który po pielgrzymce do Lichenia odzyskał wzrok. Na drugi dzień poparzył się barszczem i ponownie oślepł! Czy to nie pech? Statystyki mówią, że najczęstszymi urazami podczas pielgrzymek nie są wcale obtarcia stóp ale poparzenia tą niecną rośliną. Człowiek podciera się w pośpiechu byle czym a później cierpi. Jedna baba słyszała od drugiej, że gdzieś tam kiedyś pod Augustowem ktoś poparzył się okropnie barszczem i od samej tej historii zaczęła tej babie płonąć skóra. Co ona wówczas przeszła...Ooooo… Pogotowie nie mogło dojechać bo taka chmura czadu ze spalonej skóry unosiła się w powietrzu i przysłoniła drogi w całej gminie! Wybuchła sikawka OSP, bo ktoś głośno wypowiedział słowo "barszcz", istne piekło... ludzie z domów tygodniami nie wychodzili a mimo to narzekali na pieczenie skóry. Starsi ludzie z lubelskiego pamiętają jeszcze jak całe szkolne wycieczki wyparowywały gdy przechodziły obok dzikich plantacji tegoż barszczu. To nie żarty"!!!  /heeeeh!/

pozdrawiam serdecznie:)

Offline

#188 2012-09-29 12:42:05

kibic

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

bardzo dziekuje wspolnocie istaroscie kacy za droge w lubaniu i mikanowie icale szczescie ze wojt i vicejasniepani nie zajmowali sie tym bo na pewno by droge spieprzyli itak grzebali przy rondzie chcieli je zmniejszyc i wjazd marianowi zrobic z ronda bylo by to ewenementem w skali swiatowej a na druga czersc kombinowal piernik jak kon uchwalili 11% puzniej 21% znowu 11% i w koncu przyjechal kaca na sesje wytlumaczyl ciemnym radnym i w koncu podjeli sluszna decyzje chociaz watpie zeby wiedzieli o co chodzi druga czesc drogi do siutkowa bedzie robiona brawo wspolnota i kaca szanowny punie wojcie nie pochwaliles sie ze przegrales proces o zdjecie z palcem krzyzanowskiego- nie ladnie brac nie swoje, ale to przyzwyczjenie -trzeba bylozaplacic 1000zlotych mam nadzieje ze ze swoich nie z budzetu i przeprosic w gazecie pomorskiej w srode 19 wrzesnia na stronie11a wlasciciela zdjecia paskudnie punie wojcie miej panie w opiece ta nasza gmine i bron ja przed takimi wojtami i vice  pozdro

#189 2012-10-21 23:24:13

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

@kibic „ wjazd marianowi zrobic z ronda bylo by to ewenementem w skali swiatowej”

Jeśli faktycznie coś „grzebali’ to masz rację, byłby to fenomen na skalę światową.                                                                                    Ja proponowałbym nazwanie tego  fenomenu /wjazdu/: Bramą Jadwigi…oczywiście tej Andegaweńskiej:D
Droga Lubanie – Mianowo jest cool. Tylko to rondo… Co za moda nastała w Polsce na te skrzyżowania z wyspą  środkową /wsypą narodowa/?  Proponuję nazwanie ronda w Lubaniu im. Okrągłego Stołu’89 by Polacy mieli świadomość, że ostał nam się ino blat /od stołu/ nogi wyprzedali a krzesła do koryt władzy poprzystawiali /przyspawali/ pod wezwaniem Magdalenki:)
No ale cóż UE daje …to trza brać dlatego też „mnie się marzy” taka architektura na Wiśle  - między Kucerzem a Gąbinkiem:

http://aha44.pl/images/humor_obrazkowy/image00520.jpg

W ramach szumnie głoszonej przez UE integracji ta w/w  architektura ma szanse na dofinansowanie ponieważ: Lubaniok i Bógpomóżanin to dwa bratanki i do szabli i do szklanki:D a po nas choćby potop /Grecja/
I jeszcze jedna uwaga do Szanownego @kibic’a: klawiatura zawiera polskie znaki oraz Caps Lock . Na „pierwszy rzut oka” trudno zrozumieć Twoją pisownię : aluminium czy amelinium?

http://www.youtube.com/watch?v=t8lnCA8PHJM

pozdrawiam

Offline

#190 2012-10-22 21:04:15

obserwator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 17
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

Witam.
       Moim zdaniem budowa skrzyżowania z wysepką objazdową było trafioną decyzją. Jego wielkość nie jest może zadowalająca ale jest to dużo lepsze rozwiązanie niż ostatnie oznakowanie poziome tej krzyżówki. Tego typu skrzyżowanie w naturalny sposób zmusza kierowców do ograniczenia prędkości i żadne znaki z jej ograniczeniem czy też to, że jest to obszar zabudowany  nie przyniosłyby takiego efektu. Wcześniej wielokrotnie widziałem rozpędzonych "rajdowców" jadących (zwłaszcza porą wieczorowo-nocną) przez to skrzyzowanie z dużo za dużą prędkością Do tej pory  nie było na szczęście na tym skrzyżowaniu żadnego tragicznego zdarzenia, ale jeżeli mozna zrobić więcej dla poprawy bezpieczeństwa to trzeba to czynić.

@kibic, ja podobnie jak @słowianin-lubaniok proszę o więcej szacunku dla nas, użytkowników tego forum - pisz poprawną polszczyzną.

Offline

#191 2012-10-22 21:09:10

ekonomista18931

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

Zgadzam się w pełni z @obserwatorem.

#192 2012-11-11 23:30:05

słowianin-lubaniok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

Święto Niepodległości 11.11

http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Offline

#193 2014-04-03 15:41:15

gddi

Gość

Re: List otwarty "Wspólnoty Samorządowej" do MIESZKAŃCÓW Gminy Lubanie

mmwloclawek.pl/artykul/maja-asfalt-jezdza-po-blocie-w-ustroniu-w-gminie-lubanie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl